DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
2022-11-29

TDB 8.Trakya Güz Sempozyumu Yapıldı.Tekirdağ Diş Hekimleri Odası tarafından düzenlenen 8. Trakya Güz Sempozyum Ramada Otelde yapıldı.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gürel PEKKAN ile Dr. Öğretim Üyelerimiz Gülçin CAĞAY SEVENCAN ve Hilal GÜLGEZEN AYDIN’ ın da katıldığı sempozyumda; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra Tekirdağ Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt.Erkan YARAPSAN, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, Dekanımız Prof. Dr. Gürel PEKKAN, Tekirdağ Eczacılar Odası Başkanı Tolga M. ÇETİNKAYA, Diş Hekimleri Odası Merkez Saymanı Dt. Tolga KUTAL birer konuşma yaptı.

Dekanımız Prof. Dr. Gürel PEKKAN yaptığı konuşmada” Fakülte olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’ in destekleriyle YÖK’ün asgari kriterlerini sağlamak ve eğitim öğretime bir an önce başlayabilmek için öğretim üyesi ve alt yapı ve makine teçhizat eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Tüm eksikliklerimizi tamamladıktan sonra, hem lisans hem de uzmanlık eğitimine başlamak istiyoruz. Bütün bunları yaparken paydaşlarımız olan başta Türk Diş Hekimleri Odası ve İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere diğer tüm paydaşlarımızla toplantılar yaparak Tekirdağ’da kaliteli bir diş sağlığı hizmeti ve eğitimi vermenin yollarını aramaktayız.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Diş Hekimlerinden meslekte 25. ve 30. yılını dolduranlara plaketler verildi.